A bogarak mennyisége évszak, napszak és időjárásfüggő. És sietve szögezzük le, hogy a sok rovar, bogár jelenléte üdvös tünet, hiszen arról tanúskodik, hogy a néhány évtizede még bevett intenzív rovarpusztítás már a múlté, sokkal kevesebb környezetkárosító vegyszer kerül a természetbe, mint régebben, és a telek is enyhébbek az utóbbi időben (persze a klímaváltozásról lehetne itt vitatkozni...). Csak az autónk ablakain, lökhárítóin, rendszámtábláin idegesítőek, rondák, sőt veszélyt okoznak. Reggelente és naplementekor erősen megnehezítheti a tiszta kilátást, ha a szélvédőn lemosatlan, az ablaktörlővel ide-oda maszatolt bogárvér és nyálka töri meg a ferdén beeső fényt.

Éjszakai autózás közben főleg lepkék landolnak az üvegen, szép zsíros-petemaradékos foltként bevégezve sorsukat. Életük utolsó szorgos napjait töltik ilyenkor a méhek és darazsak, a legyek pedig kétségbeesett repkedéssel igyekeznek megtalálni téli búvóhelyüket. A poloskák és a harlekinkaticák büdösek is, ha az ablaktörlő szétmaszatolja őket; és mindannyiukra igaz, hogy tetemük nehezen eltávolítható a testükben lévő ragasztószerű fehérjék miatt.
A bogarak ellen igazán jó védekezést csak az azonnali reakció, a bő víz, a kefe és a dörzsölés jelent. A rovaroldó folyadékok is segítséget jelenthetnek, de ha ön szem előtt tartja a környezetvédelmi szempontokat is, mindenképpen olvassa el a flakonon írottakat! Jó hír, hogy szeptember végétől, ahogyan egyre hidegebbek a napok, a bogarak is eltűnnek lassan. A tapasztalat pedig azt mutatja, hogy a nyáron és ősszel a kocsira rakódó rovarnyomokat a rendszeres téli mosás (egy-két alkalom havonta), akár vizes, akár száraz, szépen eltávolítja... Persze csak a tavaszi rajzásig...